Klavye İşareti

Kare İşareti (Hashtag) (#) Klavyede Nasıl Yapılır?

Kare işareti artık günümüzde neredeyse hepimizin kullandığı önemli bir işaret haline geldi. Özellikle sosyal medya paylaşımları ile haşır neşir olan insanların kare işareti olmadan tek bir paylaşım yapamayacağı aşikar. Eskiden kare işareti sadece telefon yönlendirmelerinde kullanılırdı ya da matematik işlemlerinde. Ancak artık kare işareti hashtag olarak kullanılıyor. Gönderilerin daha fazla kişilere erişebilmesi ve etkileşime girebilmesi için kare işareti kullanmamız gerekir. O halde doğru kare işareti kullanımını hemen inceleyelim.

Kare İşareti (#) (Hashtag) Kopyala

Kare işareti yani günümüzün hashtag olarak adlandırılan işaretini # buradan kopyalayabilir dilediğiniz metin alanında kullanabilirsiniz.

Klavyede Kare İşareti Nasıl Yapılır?

Windows kullanan okurlarımız için ise şu yöntemi kullanarak kare işareti (Hashtag) yapabilmeleri mümkün olacaktır.

hastag işareti nasıl yapılır

1.Yöntem: Space yani boşluk tuşunun sağ kısmında bulunan Alt GR tuşuna basılı tutarak yukarıdaki sayı rakamlarından 3’e basmanız halinde # yani kare işareti oluşmuş olacaktır. Alt GR Tuşuna basılı tutarak 3 tuşuna basmanız önemli. Arka arkaya basmanız durumunda kare işareti oluşmayacaktır.

Telefon Klavyesinde Kare İşareti Nasıl Yapılır?

Kare işaretinin en sık kullanıldığı yer Twitter ve Instagram olduğuna göre telefon klavyesinde kare işareti nasıl yapılır bunu öğrenmemiz gerekir.

Android: Android cihaz kullanan okurlarımızın klavyeyi açtıktan sonra Seçenekler kısmından işaretler tuşuna basarak kare işareti yapabilmeleri mümkün olacaktır.

İOS: İOS cihaz kullanan okurlarımızın klavyeyi açtıktan sonra sol alt kısımda bulunan “123” tuşuna bastıktan sonra sol alt kısımda kalan “#+=” tuşuna basmaları ve (#) tuşuna basmaları gerekiyor.

Mac Bilgisayarda Kare İşareti Nasıl Yapılır?

Mac bilgisayarlarda da tıpkı diğer tüm sistem ve telefonlarda olduğu gibi kare işareti yapmak oldukça kolay bir işlemdir. Mac bilgisayarlarda kare yani hashtag işareti yapabilmek için aşağıda vereceğimiz kombinasyonu tekrarlamanız yeterli olacaktır.

hastag işareti nasıl yapılır

1.Yöntem: Alt (Option) tuşuna basılı tutarken 3 tuşuna basmanız durumunda kare işareti otomatik olarak oluşmuş olacaktır. Dikkat etmeniz gereken tek kural bu işareti sadece metin alanında yapabilecek olmanız.

Ay Yıldız İşareti Nasıl Yapılır?

Word ve Excel’de Kare İşareti Nasıl Yapılır?

Word ve Excel’de kare işareti yani hashtag işareti yapabilmek için bilgisayar sisteminize göre yukarıdaki kombinasyonları tekrar etmeniz önemli.

PC: Alt GR + 3 tuşu ile # işareti yapılır.

Mac: Option + 3 tuşu ile # işareti yapılır.

Telefon: Özel işaretler tuşuna bastıktan sonra kare tuşuna basarak kare işareti # yapılabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu