Klavye İşareti

Eşittir İşareti (=) Klavyede Nasıl Yapılır?

Klavyede Eşittir işareti matematik dünyasının olmazsa olmaz işaretlerinden bir tanesidir. Milyonlarca insanın her gün defalarca kez kullandığı ve olmasa yerini asla dolduramayacağımız eşittir işareti klavyede nasıl yapılır buna değiniyoruz. Özellikle bazı klavyelerde ve işletim sistemlerinde değişiklik gösterebiliyor. Buna rağmen insanlar eşittir işaretini nasıl yapabileceğini hemen hemen bilirler. Örneğin boşluk tuşu, enter tuşu ve eşittir tuşu gibi tuşlar her gün kullandığımız sabit tuşlar olduğu için nerede olduğunu ve klavyede nasıl yapılabileceğini biliriz. Ancak bilmeyen ve eşittir işaretinin klavyede nasıl yapılacağını merak eden okurlarımız için ayrıntılı bir bilgi deposu derledik.

Eşittir İşareti Kopyala

Klavyesinde eşittir işareti çalışmayan ya da eşittir işaretini nasıl yapacağını bilmeyen okurlarımız ( = ) eşittir işaretini buradan kopyalayabilir ve diledikleri metin alanlarında kullanabilirler. Eşittir genellikle matematiksel ifadelerde kullanılıyor. Eşittir matematik ifadelerinden sonra ise en çok yazılım sektöründe kullanılır. Yazılım mühendisleri ve bireysel yazılımcılar eşittir işaretini ( = ) neredeyse her satırda kullanırlar. (Yazılım diline göre değişir)

Eşittir İşareti Klavyede Nasıl Yapılır?

Eşittir işareti Windows işletim sistemine sahip bilgisayarlarda çok basit iki tuş kombinasyonu ile yapılabilir. Genellikle matematiksel ifadeler ve yazılım dillerinde kullanılan eşittir işareti bugün hepimizin ihtiyaç duyabileceği hali ile kesinlikle öğrenilmesi gereken bir işarettir. Smile işareti gibi basite almamalı, eşittir işaretini her daim biliyor olmalı ve kullanıyor olmalıyız. Eşittir işaretini Windows bilgisayarlarda yapabilmek için aşağıdaki yöntemi tekrar edin:

1.Yöntem: Enter tuşu altında bulunan Shift tuşuna basılı tutarken üst rakamların sağında bulunan 0 tuşuna basmalısınız. Shift tuşuna basılı tutarken üst rakamlardan sıfır tuşuna basmanız eşittir işareti yazmanızı sağlayacaktır.

Klavyede Eşittir

Eşittir İşareti Mac Bilgisayarda Nasıl Yapılır?

Eşittir işareti tıpkı Windows bilgisayarlarda olduğu gibi Mac bilgisayarlarda da aynı tuş kombinasyonu ile yapılır. Mac bilgisayarlarda farklı bir tuş kombinasyonu olmamakla beraber dileyenler tuş kombinasyonunu değiştirerek farklı tuşlara eşittir işaretini atayabiliyor. Ancak genel eşittir tuşu tuş kombinasyonu şu şekilde gerçekleşiyor:

1.Yöntem: Shift tuşuna basılı tutarken üst rakamlardan 0 tuşuna basmanız gerekiyor. İki tuşa arka arkaya basmak eşittir işaretini yazmaz. İki tuşa da aynı anda basmanız gerekiyor.

Eşittir İşareti Excel ve Word’de Nasıl Yapılır?

Eşittir işareti Excel ve Word uygulamalarında, Windows ve Mac bilgisayarlarda olduğu gibi aynı tuş kombinasyonu ile yazılır. Word ve Excel uygulamaları için eşittir tuşu farklı tuş kombinasyonlarına sahip değildir. Her bilgisayarda (İşletim sistemi bağımsız) Shift ve 0 tuşuna basmak yeterlidir.

Klavyede Karekök İşareti Nasıl Yapılır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün