Klavye İşareti

Ay Yıldız İşareti Kopyalama (☾☆) Ay Yıldız İşareti Yapımı

Bilgisayarların klavyeleri genellikle standart olarak üretildiği için, üzerlerinde yer alan karakterler bellidir. Kullanılmakta olan sayısız karakter bulunduğu için, bu karakterlerin pek çoğu klavye üzerinde yer almaz. Bu işaretleri kullanabilmek için işletim sistemlerinin geliştirmiş olduğu farklı yöntemleri kullanmak gerekir. Klavye üzerinde yer almayan işaretlerden biri de ay yıldız işaretidir. Fakat elbette bu işareti bilgisayarlarda yapmanın yöntemleri bulunuyor. Bu yöntemler şu şekilde sıralanabilir:

ay yıldız işareti

Klavyede Ay Yıldız İşareti Nasıl Yapılır?

Windows bilgisayarlar üzerinden birden fazla ay ve birden fazla yıldız sembolü bulunur. Bu sembolleri yan yana kullanarak ay yıldız oluşturabileceğiniz gibi, eğer bir bayrak oluşturmak niyetindeyseniz, bunun için Türk bayrağı karakterlerini de kullanabilirsiniz. Bu iki uygulama için de aynı yöntemi kullanmanız gerekiyor. Bu yöntem şu şekilde:

1. Yöntem: Bilgisayarınızın başlat menüsünde yer alan arama çubuğuna gidin ve karakter eşlem ya da charmap yazın. Karşınıza çıkan tabloda sayısız karakter bulunur. Bu karakterler arasından isterseniz istediğiniz ayı ve istediğiniz yıldızı seçebilir, isterseniz de doğrudan Türk bayrağı kullanmayı tercih edebilirsiniz.

Not: Ay yıldız işareti yapmanın en kolay yöntemi, sitemiz üzerinde bulunan ay yıldız işaretini (☾☆) kopyalayarak kullanmaktır.

Mac Bilgisayarlarda Ay Yıldız İşareti Nasıl Yapılır?

Mac bilgisayarların klavyelerinde ay yıldız işareti yer almadığı gibi, doğrudan ay yıldız yapmanın bir yöntemi de bulunmaz. Bunun için ay ve yıldız işaretlerini farklı olarak yapmanız gerekiyor. İsterseniz sitemiz üzerinde bulunan ay yıldız işaretini kopyalayabilirsiniz. Fakat doğrudan bilgisayarınızda bunu yapmak isterseniz, uygulamanız gereken yöntem şu:

1. Yöntem: Bilgisayarınızda SHIFT + 8 tuş kombinasyonunu kullanarak yıldız oluşturabilirsiniz. Ay işaretini bulmak içinse klavye karakter görüntüleyiciye gitmeniz gerekiyor.

Word ve Excel’de Ay Yıldız İşareti Nasıl Yapılır?

Word ve Excel’de ay yıldız işareti yapmak için, işletim sisteminize göre bir yöntem uygulamanız gerekiyor. Mac için ve Windows için uygulanması gereken yöntemler yukarıda belirtilmiş durumda. Ayrıca hem ay hem de yıldız işareti programların karakter tabloları üzerinde de yer alıyor.

Ay Yıldız İşareti Ne İşe Yarar?

Ay yıldız işareti, Türk bayrağı üzerinde bulunması dolayısıyla yaygın olarak kullanılır. Gerek metinlerde, gerekse de sosyal medya hesaplarını süslemek için kullanılabilecek olan ay yıldız işareti, yukarıda yöntemlerden herhangi biri kullanılarak rahatlıkla oluşturulabilir. Aynı zamanda sitemiz üzerinde bulunan ay yıldız işaretini kopyalayarak kullanmak da, kullanıcıların en çok tercih ettiği yöntemlerden biri.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu