Klavye İşareti

Yüzde İşareti ( % ) Klavyede Nasıl Yapılır?

Klavyede yüzde işareti günümüzün en sık kullanılan işaretlerinden bir tanesidir. İndirimlerde, bir durumun ya da kullanılabilirliğin oranını belirleyebilmek ve ifade edebilmek amacı ile yüzde işaretini sık sık kullanılır. Özellikle bugün pek çok ünlü elektronik mağaza, ürünlerindeki indirimleri belirtebilmek için yüzde işaretini kullanırlar. Bu kadar sık bir şekilde kullanılmakta olan yüzde işaretini siz de bugün hemen öğrenebilir ve iki kısa tuş kombinasyonu ile yazabilirsiniz. Matematiksel işlemlerin asla vazgeçilemeyeceği olan yüzde işareti sadece matematiksel alanda değil sosyal hayatımızın içinde de pek çok kez kullanılır. Yüzde işareti popüler dünyada hemen hemen her gün görürüz. Bu nedenle sağlıklı bir şekilde yazabiliyor olmanız gerekiyor.

Yüzde İşareti Kopyala

Yüzde işareti kopyalama işlemi için bu alanı kullanabilirsiniz. Yüzde işaretini kopyalamak için % bu alanı kullanın. ( % )

Yüzde İşareti Windows’ta Nasıl Yapılır?

Yüzde işaretini Windows bilgisayarlarda yapabilmek için iki kısa tuş kombinasyonu kullanılması gerekiyor. İnsanların büyük bir çoğunluğu yüzde işaretini yazmayı biliyor ancak yüzde işareti yazmayı bilmeyen insan sayısı da bir o kadar çok. Bu sebeple blog sitemizden yayınladığımız bu içeriğimiz ile beraber yüzde işareti nasıl yapılır çok rahatlıkla öğrenebileceksiniz. Yüzde işaretini sağlıklı bir şekilde yazabilmek için aşağıdaki adımları takip edin…

Klavyede yüzde işareti
  • Enter tuşu altındaki Shift tuşuna basılı tutun
  • Üst rakamlardan 5 sayısına basın ve iki tuşu aynı anda çekin

Yüzde işareti gördüğünüz gibi bu kadar kolay ve hızlı yapılabilen bir işarettir. Ancak bilgisayar ile arası olmayan insanların bu işareti yapması pek kolay olmuyor. Bu sebeple yüzde işaretini yukarıdaki başlık altından kopyalayabilirsiniz.

Yüzde İşareti Mac Bilgisayarda Nasıl Yapılır?

Yüzde işareti tıpkı Windows bilgisayarlarında olduğu gibi Mac bilgisayarlarda da çok kolay bir şekilde yapılabilir. Özellikle yüzde işaretini sürekli kullanmanız gerekiyor ve bu işaret olmadan işlemlerinize devam edemiyorsanız aşağıdaki yöntemlerle hemen yüzde işaretini yazmayı öğrenebilirsiniz.

Klavyede yüzde işareti
  • Option tuşuna basılı tutun
  • Üst rakamlardan 5 tuşuna basın ve iki tuşu aynı anda bırakın

Yine gördüğünüz gibi Mac bilgisayarlarda da yüzde işareti yapmak oldukça basit bir işlemdir.

Yüzde İşareti Word ve Excel’de Nasıl Yapılır?

Yüzde işareti Word ve Excel uygulamalarında farklı bir şekilde yapılmaz. Bilgisayarınızın işletim sistemi ne ise yukarıdaki adımları takip ederek hızlı ve kolay bir şekilde yüzde işareti yazabilirsiniz.

Klavyede ve işareti nasıl yapılır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün