Klavye İşareti

Ve İşareti (&) Klavyede Nasıl Yapılır?

Ve işareti bugün pek çoğumuzun kullanmadığı ama Türkçe’de önemli bir yeri olan işarettir. Ve işaretini özellikle düğün davetiyelerinde görürüz örneğin, Semra & Erkan şekliyle kullanılır. Ama ve işaretini sadece düğün davetiyesi ile sınırlamak doğru olmaz. Zira ve işareti en az virgül, ünlem, soru işareti ve yüzde işareti kadar önemli bir işarettir. İnsanların büyük bir çoğunluğu ve işaretini kullanmadığı gibi nasıl yapılacağını da bilmiyor. Bu sebeple internette yapılan aramalar sonucunda ve işaretinin nasıl yapılacağını öğrenebiliyor. Ama biz size burada Windows’ta, Mac bilgisayarlarda, Word ve Excel gibi önemli uygulamalarda ve işaretini nasıl yapabileceğinizi anlatacağız.

Ve İşareti Kopyala

Ve işareti kopyalamak, kullanım açısından en basiti gibi görünüyor olsa da aslında ve işaretini yapmak iki tuş kombinasyonu kadar kısadır. Ancak yine de ve işaretini yapmak yerine kopyalamak isteyenler & bu işareti buradan kopyalayabilirler.

Ve İşareti Nasıl Yapılır

Ve işareti Windows bilgisayarlarda çok basit bir şekilde yapılabiliyor. Windows tuş kombinasyonları genelde zor oluyor olsa da ve işareti bir nebze daha kolay. Ve işaretini Windows’ta yapabilmek için aşağıdaki adımları takip edin:

  • Enter tuşu altındaki Shift tuşuna basılı tutun.
  • Üst rakamlardan 6 tuşuna basın ve iki tuşu birden çekin.
Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı ilewindows-klavye.jpg
Klavyede ve işareti

Gördüğünüz gibi çok basit bir şekilde iki tuş kombinasyonunu sağlayarak ve işaretini yazabiliyoruz. Yalnız burada dikkat edilmesi gereken tek nokta ve işaretini Windows’ta yapabilmeniz için Shift ve 6 tuşunuzun sağlıklı bir şekilde çalışıyor olması gerekir. Çalışmayan tuşlarla ve işaretini yazamazsınız. Bu durumda da kopyalama işlemi sizin için geçerli seçenek olacaktır.

Ve İşareti Mac Bilgisayarlarda Nasıl Yapılır?

Ve işareti tıpkı Windows bilgisayarlarda olduğu gibi Mac bilgisayarlarda da çok kolay bir şekilde yapılabiliyor. Yazarların genellikle kullandığı ve işaretini Mac bilgisayarlarda yapabilmek için tıpkı Windows’ta olduğu gibi iki kısa tuş kombinasyonu rahatlıkla kullanılabilir. Ve işareti Mac bilgisayarlarda yapabilmek için aşağıdaki adımları takip edin:

  • Enter tuşu altındaki Shift tuşuna basılı tutun.
  • Üst rakamlardan 6 tuşuna basın ve iki tuşu birden çekin.
Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı ilemac-kontrol-1024x768.jpg

Ve İşareti Word ve Excel’de Nasıl Yapılır?

Ve işareti Word ve Excel’de yapabilmek için bilgisayarınızın hangi işletim sistemine ait olduğundan bağımsız olarak yukarıdaki Mac ve Windows tuş kombinasyonlarını takip edebilirsiniz. Her iki işletim sistemi de ve işareti için aynı tuş kombinasyonlarını uygulattırdığı için Word ve Excel uygulamalarında rahatlıkla ve işareti yapabilirsiniz.

Klavyede Pi İşareti Nasıl Yapılır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün