Klavye İşareti

Klavyede Telif Hakkı İşareti (Copyright ©) Nasıl Yapılır?

Klavyede Telif hakkı işareti, bir marka ya da kişiye özel bir durum, hizmet, ürün ya da benzeri ögelerin dışarıdan hiçbir şekilde kullanılamayacağı anlamına gelen bir işaret türüdür. Örneğin, özenle hazırladığınız bir web siteniz var ve bunun kopyalanmasını istemiyorsunuz. Bu durumda yapmanız gereken marka ve patent başvurusu yaparak ürününüzü koruma altına almak olacak. Koruma altına aldığınız tüm ögeler sizin adınıza aittir ve asla sizden başkası tarafından kullanılamaz. O sebeple bu işaretin düzenli bir şekilde kullanılması gerekiyor. Eğer teklif hakkı işareti koymazsanız bir başkası tarafından rahatlıkla kullanılabilir.

Telif Hakkı İşareti Kopyala

Telif hakkı işareti genellikle marka ya da şirketlere özel bir durumdur. Ama kişi adına düzenlenmiş bir telif hakkı yani patent başvurusu varsa bu durumlarda da kullanılabilir. Eğer size ait bir markanız ve patentiniz varsa ve sürekli telif hakkı işareti kullanmanız gerekiyorsa Copyright © telif hakkı işaretini buradan kopyalayabilir ve kullanabilirsiniz.

Telif Hakkı İşareti Windows’ta Nasıl Yapılır?

Telif hakkı işareti Windows bilgisayarlarında yapılması en zor işaretlerden bir tanesidir. Zira telif hakkı işareti tek bir tuş kombinasyonu ile değil birden fazla tuş kombinasyonu ile yapılabilen bir kombindir. Eğer sürekli bir şekilde telif hakkı işareti yapmanız gerekiyorsa aşağıdaki adımları dikkatli bir şekilde tekrarlayın.

Klavyede Telif Hakkı

1.Yöntem:

  • Klavyenin boşluk tuşu yanında bulunan ALT tuşuna basılı tutun.
  • Num Lock tuşu altındaki yani sağ taraftaki rakamlardan ise 0, 1, 6, 9 tuşlarına sırayla basın.
  • Tüm bu işlemi aynı anda sırayla yapın ve tüm tuşları aynı anda bırakın.
  • Özet: ALT tuşuna basılı tutarken 0, 1, 6 ve 9 tuşlarına sırayla basın.

Telif Hakkı İşareti Mac Bilgisayarlarda Nasıl Yapılır?

Mac bilgisayarlarda telif hakkı işareti yapmak Windows’a ziyade daha kolaydır. İki kısa tuş kombinasyonu sonrasında telif hakkı işareti yapılabilir. Mac bilgisayar kullanan kimseler iş dünyasına daha yakın oldukları için Apple tarafından telif hakkı işareti iki kısa tuş kombinasyonuna alınmıştır. Daha önce de Mac bilgisayarlarda telif hakkı işareti yapmak oldukça zordu.

Klavyede Telif Hakkı

1.Yöntem:

  • Seçenek tuşuna basılı tutarken G tuşuna basın.

Telif Hakkı Word ve Excel’de Nasıl Yapılır?

Telif hakkı işareti Word ve Excel’de yukarıdaki yöntemlerle yapılır. Uygulama bağımsız olarak platformlarda şu sıralamayı takip edin:

  • Windows için: ALT tuşuna basılı tutarken 0, 1, 6 ve 9 tuşlarına sırayla basın.
  • Mac için: Seçenek tuşuna basılı tutarken G tuşuna basın.

Klavyede Şapkalı A Nasıl Yapılır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün