Klavye İşareti

Klavyede Kalp (♥) İşareti Nasıl Yapılır?

Klavyede kalp işareti yapmak oldukça zordur. Kalp tuş kombinasyonu diğer tuş kombinasyonlarından bir nebze farklıdır. Kalp işareti yapabilmek için özellikle tuş kombinasyonu hareketine dikkat edilmesi gerekiyor. Eğer tuş kombinasyonlarında dikkat etmezseniz kalp işareti yazılmayacaktır. Kalp, sevdiklerimize karşı yapabileceğimiz en güzel çizimdir. Sadece sevdiğimiz insanlara da değil fikri bizimle uyumlu olan tüm yorumlara karşı da kalp işareti yapılabilir. Eğer kalp işaretini nasıl yapabileceğinizi bilirseniz insanlarla yazışmalı görüşmelerinizde kalp işareti yapabilirsiniz. Bu da insanlara karşı olumlu bir düşünce bırakmamıza neden olabilir.

Kalp İşareti Kopyala

Kalp işaretini yapmayı bilmeyen okurlarımız ( ♥ ) buradan kalp işaretini kopyalayarak diledikleri gibi kullanabilirler. Ayrıca sürekli kalp işaretini yapmak istemiyorsanız web sitemizi kısa yol olarak ekleyebilir ve düzenli bir şekilde kalp işaretine ulaşabilirsiniz.

Kalp İşareti Cep Telefonunda Nasıl Yapılır?

Kalp işaretini akıllı cep telefonlarında yapabilmek oldukça basittir. Android akıllı cep telefonlarında klavye açıkken sol alt Seçenekler tuşundan ya da emoji tuşundan kalp simgesini seçebilirsiniz. Eğer klavyenizde kalp emojisi ya da seçenekler tuş bölümünde kalp tuşu yoksa ( ♥ ) buradan kopyalayabilir ve dilediğiniz metin alanında kullanabilirsiniz.

Kalp İşareti Nasıl Yapılır?

Kalp işaretini Windows’ta yapabilmek için size özel olarak hazırladığımız aşağıdaki yöntemleri denemelisiniz. Zira aşağıdaki tuş kombinasyonlarında dikkat etmeniz gereken birden fazla ayrıntı var. Dikkatli okumazsanız hiçbir şekilde Windows’ta kalp işareti yapamazsınız.

1.Yöntem: Windows bilgisayarlarda kalp işareti yapabilmek için boşluk tuşunun solunda bulunan ALT tuşuna basılı tutarken “Num Lock” tarafındaki rakamlardan 3 rakamına basıp hem ALT’ı hem de 3 rakamını aynı anda bırakmanız gerekiyor. ALT tuşu ile 3 tuşuna aynı anda basıp aynı anda çekmezseniz ▀ burada gördüğünüz gibi kare işareti çıkabilir.

2.Yöntem: Windows bilgisayarlarda kalp işareti her klavyede mümkün olmayabilir ya da yazılımsal sorunlar nedeniyle kalp işareti yapamayabilirsiniz. Bu sebeple büyüktür işareti ve 3 rakamlarını kullanarak kalp yapabilirsiniz. Klavyede Z harfinin yanında bulunan < tuşuna basıp ardından 3 rakamına basmanız durumunda <3 kalp işareti yapabilirsiniz.

Kalp İşareti Mac Bilgisayarda Nasıl Yapılır?

Kalp işareti Mac bilgisayarlarda yapmakta tıpkı Windows ile aynıdır. Seçenekler tuşuna basılı tutarken 3 rakamına basmanız durumunda kalp işaretini Mac bilgisayarlarda yapabilirsiniz. Ancak Mac bilgisayarların eski sürümlerinde Seçenekler tuşu ile kalp işareti yapılamıyor. Bu durumda “Emojiler ve Semboller” uygulamasına giriş yaparak en doğru tuş kombinasyonunu öğrenebilirsiniz.

klavyede kalp

Kalp İşareti Word ve Excel’de Nasıl Yapılır?

Kalp işaretini yapabilmek platform ve uygulama bağımsız bir işlemdir. Word ve Excel uygulamalarında kalp işareti yapabilmek için yine benzer şekilde Alt ve 3 rakamına basmanız yeterli olacaktır. 

Ters Soru İşareti Nasıl Yapılır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu