Klavye İşareti

Klavyede Artı İşareti ( + ) Nasıl Yapılır?

Klavyede artı işareti nasıl yapılır araması için en doğru içeriğe tıkladınız. Matematiğin asla ama asla olmazlarından bir tanesi olan artı işaretinin klavyede nasıl yapılacağını, Mac ve Windows bilgisayarlarda nasıl yapılacağını, Word ve Excel uygulamalarında artı işaretini nasıl yapacağınızı anlatacağız. Artı işaretinin çeşitli varyasyonları ve kısa tuş kombinasyonları ile nasıl artı işareti yapılabileceğini anlatacağız. Bu sayede klavyenizde sürekli kullanmak isteyeceğiniz matematiksel işaret olan artı işaretini düzenli bir şekilde kullanabileceksiniz.

Artı İşareti Kopyala

Artı işaretini yapmak istemeyenler, klavyesinde artı tuşu bozuk olduğu için artı işaretini yazamayanlar artı işareti buradan ( + ) kopyalayabilir ve kullanılabilir.

Windows’ta Artı İşareti Nasıl Yapılır?

Windows’ta artı işareti yapabilmek oldukça basit bir işlemdir. Özellikle tüm klavye çeşitlerinde de artı işaretine bir tuş atandığı için tek tuş kombinasyonu ile rahatlıkla yapılabilecektir. Eğer klavyenizde artı işareti tuşu çalışmıyor ise + buradan kopyalayıp kullanabilirsiniz. Ancak artı tuşunun nerede olduğunu bilmeyen okurlarımızın aşağıdaki adımları tekrarlayarak artı işaretini yazmaları çok daha kolay olacaktır.

Klavyede artı işareti
  • Klavyede sağ tarafta bulunan rakam bölümünün de sağında + işaretini görmüş olmalısınız.
  • Bu tuşa basar basmaz artı işareti yazılacaktır. Artı işaretini sadece yazı yazabileceğiniz alanlarda yazabilirsiniz.

Mac Bilgisayarlarda Artı İşareti Nasıl Yapılır?

Mac bilgisayarlarda artı işareti yapabilmek tıpkı Windows bilgisayarlarda olduğu kadar kolaydır. Mac bilgisayarlarda da artı işareti tek bir tuş kombinasyonu ile rahatça yazılabilir. Yine aşağıdaki adımları takip ederseniz Mac bilgisayarda artı işaretini rahatça yapabilirsiniz

Klavyede artı işareti
  • Klavyede enter tuşunun altında yer alan ”Shift” tuşuna basılı tutun.
  • Ardından üst rakamlardan ”4” tuşuna basmanız durumunda + işaretini yazabilirsiniz.
  • Artı işaretini sadece yazı yazabileceğiniz alanlarda yazabilirsiniz.

Word ve Excel’de Artı İşareti Nasıl Yapılır?

Word ve Excel uygulamaları fark etmeksizin + işareti yapmak çok kolaydır. Bilgisayarınız Windows ya da Mac bilgisayar olması fark etmeksizin klavyede sağ tarafta bulunan rakam bölümünün de sağında + işaretine basarak artı işaretini rahatça yazabilirsiniz.

Klavyede yüzde işareti nasıl yapılır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu